Баскетболистките на Берое биха Монтана като гост

Баскетболистките на Берое (Стара Загора) спечелиха дербито срещу Монтана 2003 в първата четворка на женската А група. Старозагорки се наложиха като гости с резултат 82:76 и взе първия от сблъсъците, които отборите ще изиграят помежду си в този етап от сезона.
Домакините бяха напред през повечето време от първия период, като статуквото се запази до почивката, когато имаха 8 точки преднина. Монтана остана напред и през третата част, запазвайки привидно комфортен аванс от 9 точки. Всичко обаче се реши в последната десетка, като през първите пет минути от нея Берое направи 14-0 и поведе, като успя да задържи преднина от 5-6 точки до края на мача и да си тръгне с победата.

Виолина Кочева записа 30 точки и хвана 7 борби за победителките, 13 добави Гергана Иванова, а 11 – Карина Константинова.

За Монтана Радостина Димитрова завърши с 18 точки, 15 плюс 8 борби записа Димана Макариева, а с 14 и 6 се отчете Христина Иванова.